אודות

יומן הרשת הזה הוא פלטפורמה למבחר מכתבי אהרון דוד גורדון. למעשה, הוא היה מיועד להיות מדור בתוך יומן הרשת שלי – עמדת תצפית. מכיוון שרציתי להציג את הטקסטים בצורה נגישה לחיפוש לפי ומילים וקטגוריות, בחרתי להעלות אותו כיומן נפרד.

נתקלתי בגורדון לראשונה בתנועת הנוער. היתה פסקא מדבריו בקבלת השבת הקבועה שלנו. אולי באיזו פעולה הביאו משהו נוסף, אבל באופן כללי, זו היתה פגישה נקודתית מאוד. כמעט תמיד חוזרים אל אותם טקסטים ספורים, כמעט תמיד מחוץ להקשר רחב. פגשתי אותו שוב כשהתחלתי לעבוד בצוות הדרכה של חצר כנרת. בשלב מסויים החלטתי שאני רוצה להכיר את דבריו יותר לעומק, וניגשתי לקרוא את כתביו בקיץ-סתיו 2010. רוב כתביו של גורדון זמינים ברשת בפרוייקט בן-יהודה. כאן בחרתי להביא מבחר קטעים שלכדו את תשומת ליבי. המטרה היא להנגיש את הדברים עבור מדריכים ואנשי חינוך, וגם עבור "סתם" מתעניינים.

זכויות היוצרים על יצירותיו של גורדון פגו, והן נתונות לשימוש חופשי. אשמח אם מי שעושה שימוש באתר לפעולות הדרכה יעדכן אותי, ולו כדי שאקבל תמונה עד כמה האתר שימושי, ומהם הקטעים הפופולריים. מי שרואה את הרעיון כשימושי ומפעיל אתר אינטרנט, אשמח לקישור שיפנה לכאן. אני חושב שהפרוייקט הזה ראוי להופיע בדף הראשון של תוצאות החיפוש הרלוונטי בגוגל.

ממולץ להתחיל את הגלישה בעמוד הזה. ניתן לחפש בכתבים באמצעות חלונית החיפוש או לפי נושאים בעזרת התגיות.

ניסיתי להקפיד על הגהה מדוייקת של הקטעים. אם אתם נתקלים בשגיאות, אנא הפנו את תשומת ליבי. קחו בחשבון שבכמה מקומות גורדון עצמו משתמש באיות שהיום נראה לנו לא תקין. במקומות מסויימים לא הקפדתי על האיות המקורי כדי להפוך את הטקסט לקריא יותר. אין להסתמך על הטקסטים כאן כמקור מדעי.

אבשלום בן צבי.

מודעות פרסומת

5 מחשבות על “אודות

  • נתנאל שלום.
   אם השאלה היא לגבי רשות – הרשות נתונה. אני לא מתכוון לעשות זאת בעצמע, בעיקר מכיוון שיש שתי נקודות שעלולות לכשיל את הרעיון:
   א) לפרויקט בן-יהודה יש כללי הקלדה די-קפדניים (http://benyehuda.org/h_typing.html). במיוחד לאור פרק הזמן הארוך שעבר בין הקלדת הטקסטים שעשיתי לבין עריכת והעלאתם לרשת, אני לא יכול להתחייב בכך שעמדתי בכללים שלהם (במיוחד בנוגע לכתיב חסר/מלא).
   ב) פרויקט בן-יהודה עוסק לרוב בטקסטים המלאים, ואני מביא כמעט בכל מקום קטעים נבחרים בלבד.
   אבשלום

 1. כבר זמן רב (מעל שנה) שאני עושה שימוש באתר הזה, בין אם 'סתם' מסקרנות או למטרה מסוימת, ורק עכשיו עלה בדעתי לקרוא את עמוד ה'אודות'. ראשית, רציתי להודות לך אבשלום על העריכה של הקטעים, על הגהתם ועל העלאתם לאינטרנט – לפחות בשבילי, בתור מפגש כמעט ראשון עם א.ד גורדון (הגעתי לפה בטעות, ע"י קליק לא מכוון-כיאות באתר 'המחנות העולים'), הייתה הקריאה פה משמעותית, והגותו של גורדון משמעותית.

  שנית, משעשע לחשוב שהמפגש הראשוני שלך עם גורדון היה בקבלות שבת של תנועת הנוער; היום השימוש העיקרי שלי בטקסטים (מעבר לקריאה בשבילי עצמי, כלומר; השימוש העיקרי שעובר לאנשים אחרים) הוא בקבלות שבת שאני מכין, לחניכים שאני מדריך. הגלגל ממשיך להסתובב, כך נראה.

  עומר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s